Світовий банк закликав країни світу не обмежувати експорт зерна

Світовий банк закликав країни світу не обмежувати експорт зерна

Світовий банк (СБ) закликає країни світу не обмежувати експорт зерна, як це зробила Росія, що постраждала від посухи.

Джерело: utro.ua

Світовий банк (СБ) закликає країни світу не обмежувати експорт зерна, як це зробила Росія, що постраждала від посухи.

Керуючий директор СБ Нгозі Оконджо-Івеала повідомила, що заборона на експорт пшениці з Росії, встановлена до кінця року, поки що не викликає кризи, але виниклі зміни цін на продовольчі товари роблять менш стійким стан бідних країн.

"Ми поки не бачимо кризи і сподіваємося їй запобігти, звернувшись до країн з проханням не дотримуватися політики, яка викличе її настання", - заявила представник СБ.

Скорочення постачань зерна з Росії на світовий ринок можна заповнити з інших джерел, зокрема США, зазначила вона.

На початку вересня СБ звернеться до свого правління з проханням активізувати всесвітній продовольчий фонд, заснований під час кризи цін на продовольчі товари в 2008 році, у разі необхідності допомоги країнам, що мають потребу.

Як повідомлялося, різкий стрибок цін на пшеницю відзначений на світових ринках після рішення Росії ввести тимчасову заборону на експорт зерна. У США ф'ючерси на пшеницю зросли на 4,4%, так що ціна зерна з постачанням у вересні 2010 р. перевищила позначку в 8,21 дол за 1 бушель (27 кг).

Loading...