Американці випустять комп'ютер вартістю $75
Міжнародний проект "Один лептоп кожній дитині" анонсував третю модель свого "стодоларового ноутбуку", на цей раз його вартість склала 75 доларів, повідомляє Forbes. Цей планшетний пластиковий комп'ютер з гнучким сенсорним екраном і може бути випущений вже 2012 року.
Міжнародний проект "Один лептоп кожній дитині" анонсував третю модель свого "стодоларового ноутбуку", на цей раз його вартість склала 75 доларів, повідомляє Forbes. Цей планшетний пластиковий комп'ютер з гнучким сенсорним екраном і може бути випущений вже 2012 року. Засновник проекту професор Ніколас Негропонте повідомив, що розмір сенсорного екрану XO-3 складе 18, 5 на 24,5 см, а сам планшет буде вдвічі тоншим за iPhone. При цьому він споживає менше вату електроенергії.
Архітектуру XO-3 передбачається зробити відкритою, тоді його розробка буде доступною для кожного. За словами Негропонте, головним є навіть не те, чи буде в підсумку випущений цей планшет, головне, що сама загроза його виходу здатна змусити представників комп'ютерної індустрії знизити завищені ціни на свою продукцію. Вартість єдиного ноутбуку, що був випущений в рамках проекту OLPC XO-1 так і не змогла опуститися до обіцяної планки в сто доларів. Зараз його можна купити за 172 долари.
До січня розробники планують удосконалити XO-1- об'єм його пам'яті буде збільшено.
