Росія прийняла 5 тисяч утікачів із України, кожен п’ятий купує в Москві нерухомість вартістю до $30 млн

Росія прийняла 5 тисяч утікачів із України, кожен п’ятий купує в Москві нерухомість вартістю до $30 млн

Джерело: Відомості

Практично все оточення колишнього українського президента Віктора Януковича нині перебуває в бігах і вже непогано влаштувалося в Росії. Екс-чиновники України придбали в Москві та найближчому Підмосков’ї квартири і будинки й уже обзавелися російськими паспортами і постійною роботою.

Список тих, хто поспіхом перебрався з України на територію «агресора», вражає. Крім самого екс-президента Віктора Януковича, який оселився на Рубльовці в котеджному селищі «Ландшафт», у РФ тепер живуть:

∙ екс-міністр МВС Віталій Захарченко;

∙ екс-глава Міноборони Павло Лебедєв;

∙ екс-міністр юстиції Олена Лукаш;

∙ колишній глава української зовнішньої розвідки Григорій Ілляшов (чоловік Олени Лукаш);

∙ екс-глава Служби безпеки України Олександр Якименко;

∙ колишній перший заступник голови президентської адміністрації Андрій Портнов;

∙ колишній генпрокурор Віктор Пшонка;

∙ колишній перший віце-прем’єр Сергій Арбузов;

∙ колишній міністр освіти Дмитро Табачник.

Як повідомляє «Наша версія», список можна продовжувати довго — всього набирається близько 5000 осіб разом із чадами і домочадцями.

Як розповів виданню колишній префект Північного адміністративного округу російської столиці Олег Мітволь, «після Майдану та початку антитерористичної операції на південному сході України колишні чиновники, що обіймали за Януковича високі пости, взагалі всі до нас перебралися, більшість із них збирається влаштуватися тут надовго, купує житло й обзаводиться російським громадянством».

Близько 40% чиновників-біженців із України купують нерухомість у Москві за ціною від одного до двох мільйонів доларів. Ще приблизно 40% вкладають у житлові об’єкти від двох до п’яти. Решта 20% припадають на великі угоди — до 30 мільйонів «зелених».

Заможні громадяни України відхопили і дві третини ринку всіх орендованих елітних московських квартир. Їх найбільше цікавлять райони Пречистенки й Остоженки в Москві та Новоризький напрямок у Підмосков’ї.

Багато «біженців» купує нерухомість не криючись. Так, колишнього першого заступника голови Адміністрації президента України Андрія Портнова, який придбав елітне житло на своє ім’я, мало не викрало українське МВС, щоби доставити на колишню батьківщину в примусовому порядку.

Чинний депутат Верховної Ради Олексій Азаров, син екс-прем’єра України Миколи Азарова, придбав навесні 2014-го землю в Істринському районі Московської області, в клубному селищі «Моноліт».

Правда, тепер ділянку 35 площею 4000 квадратних метрів переоформлено на Едуарда Фатхулліна — батька дружини сина екс-прем’єра Лілії Азарової. Орієнтовна вартість такого маєтку — близько восьми мільйонів доларів.

Сім’я колишнього глави Служби безпеки України Олександра Якименка недавно придбала другу квартиру в Москві. На себе трикімнатну житлоплощу оформив зять Якименка — Анатолій Абраменко.

Екс-глава Нацбанку України, він же колишній перший віце-прем’єр, Сергій Арбузов нещодавно очолив асоціацію «Центр досліджень економічного та соціокультурного розвитку країн СНД, Центральної та Східної Європи», зареєстровану ним же самим у Санкт-Петербурзі. Там же буцімто розміщена й нова квартира Арбузова, а в Москві він знімає житло.

Loading...