Британець викинув у сміття жорсткий диск, на якому було на 7,5 млн доларів інтернет-валюти

У 2010 році на ноутбук, на якому Джеймс Хоувелс запускав програму, пролили шипучку. Комп’ютер зламався, і Хоувелс вирішив продати його по частинах, залишивши собі лише жорсткий диск. А приблизно в середині літа 2013 року, роблячи прибирання будинку, він викинув вінчестер на звалище.
Житель британського міста Ньюпорт Джеймс Хоувелс позбувся стану майже в 5 млн фунтів стерлінгів (більше 7,5 млн доларів). Їх він міг би отримати, якби влітку не викинув в смітник жорсткий диск з 7500 біткоінів - грошових одиниць платіжної системи Bitcoin. Вартість біткоіна як раз злетіла вище 1000 доларів.
Система Bitcoin використовує поєднання криптографії з публічними ключами і технологією пірінгових мереж, що дозволяє створити віртуальний аналог золота - ресурсу, запаси якого важко поповнити можна обміняти на валюту. Система була створена в 2009 році програмістом Сатоши Накамото, який повністю зник з інтернет-простору в квітні 2011 року, нагадує CNews.ru. Він же створив програмне забезпечення, яке дозволяє людям "добувати" монети Bitcoin, виробляючи на комп'ютері складні математичні обчислення. Процес виробництва нових монет постійно ускладнюється, змушуючи витрачати на нього щораз більше обчислювальних ресурсів, пише hitech.newsru.com
Як розповідає The Daily Mail, Хоувелс придбав 7,5 тисячі біткоінів на початку 2009 року, коли нова система була відома вузькому колу фахівців, в яку входить і він сам. Для отримання вказаної кількості біткоінів він запустив додаток для видобутку на своєму ноутбуці, який пропрацював один тиждень. Хоувелс міг отримати більше монет, якби його дівчина не поскаржилася на шум від комп'ютера через тиждень.
У 2010 році на ноутбук, на якому Джеймс Хоувелс запускав програму, пролили шипучку. Комп'ютер зламався, і Хоувелс вирішив продати його по частинах, залишивши собі лише жорсткий диск. А приблизно в середині літа 2013 року, роблячи прибирання будинку, він викинув вінчестер на звалище. Тоді 1 біткоін коштував менше 100 доларів - чомусь Хоувелса накопичена на той момент сума не надихнула на більш дбайливе ставлення до диска.
Вартість цифровиї валюти Bitcoin вперше злетіла вище 1000 доларів за одиницю, зробивши 400-відсотковий стрибок менше ніж за місяць, повідомляє The Chicago Tribune.
На токійській біржі Mt. Gox вартість біткоіна склала 1073 долара, перевищивши 900-доларову оцінку, якої вона досягла вчора.
На початку місяця біткоін торгувався в районі 215 доларів. Сплеск вартості деякі експерти пояснюють переоцінкою протягом короткого часу, обумовленої обмеженою пропозицією і попитом.
Сенат США раніше провів слухання з питань віртуальних валют, в ході яких деякі чиновники висловили стурбованість відсутністю належного регулятивного контролю за віртуальною валютою в цілях запобігання незаконній діяльності, в тому числі відмивання грошей.