Фінська поліція конфіскувала у дитини ноутбук за скачування музики
У Фінляндії порушником авторських прав виявилася дев’ятирічна дівчинка, що захоплюється поп-музикою.
У Фінляндії порушником авторських прав виявилася дев'ятирічна дівчинка, що захоплюється поп-музикою. За спробу скачати пісню з The Pirate Bay влада конфіскувала у дитини ноутбук, не доослухавши батьків, що у дівчинки нічого не вийшло завантажити композицію, і їй купили ліцензійний диск із бажаною музикою.
У 2011 році якийсь невідомий користувач із Фінляндії спробував скачати пісню неймовірно популярної місцевої поп-діви Chisu, пише newsru.com. "Зловмиснику" відправили лист із проханням заплатити 600 євро і підписати лист про нерозповсюдження нелегального контенту. Але порушник проігнорував звернення влади.
На цьому боротьба влади і громадянина не закінчилася. 20 листопада о восьмій ранку співробітники фінського Центру авторських прав і боротьби з піратством прийшли забрати невиплачені 600 доларів. Двері відчинив приголомшений батько дівчинки.
Досить швидко з'ясувалося, що дитина і є тим самим злісним піратом. Вона хотіла послухати улюблену пісню Chisu і вввела її назву в Google, який відправив маленьку користувачку в рай нелегального контенту - The Pirate Bay. Але як дитина не намагалася завантажити пісню, нічого не виходило. Тому на наступний день дитина пішла з батьками купувати диск Chisu. "Все було б простіше, якби ви просто оплатили рахунок", - заявили батькові дівчинки поліцейські, які шукали в домі "знаряддя злочину" - ноутбук.
Співачка Chisu не обійшла своєю увагою подію. Обурені користувачі почали критикувати її за нещастя маленької дівчинки на сторінці Facebook, і виконавиця відповіла, що не має претензій до дитини, поділившись із усіма бажаючими посиланням на безкоштовний ліцензійний ресурс з її музикою.
Якби таке траплялося в Німеччині, це не стало б новиною, бо батьки не відповідають за піратство своїх дітей, але у Фінляндії переслідують піратів будь- якого віку.
