Собака став номінантом на спецнагороду за те, що врятував свого хазяїна
Спілка захисту тварин США номінувала пса Кейлі на спеціальну нагороду за те, що тварина піклувалася про свого хазяїна, у якого трапився серцевий напад.
Спілка захисту тварин США номінувала пса Кейлі на спеціальну нагороду за те, що тварина піклувалася про свого хазяїна, у якого трапився серцевий напад. 15-літній пес із Портленда, штат Орегон, бореться за приз із ще дев’ятьма собаками, які відзначилися за останні кілька місяців.
Як розповів хазяїн Кейлі, 62-річний Ден Фінчер, серцевий напад у нього трапився наприкінці літа 2010 року. Незадовго до того, як він відчув себе погано, його вихованка, як йому тоді здалося, почала поводитися дивно: вона ходила за ним з кімнати в кімнату, облизувала його ноги й руки й принюхувалась до його подиху.
Через якийсь час після того, як Кейлі стала переслідувати Фінчера, у нього трапився напад. Це відбулося, коли він піднімався сходами на другий поверх свого будинку. Відчувши, що хазяїнові погано, Кейлі стала різними способами заважати йому піднятися нагору і навіть стягла з нього черевики, щоб відволікти його. Потім собака стягнула чоловіка на підлогу й почала голосно гавкати, щоб привернути увагу дружини Фінчера, яка дивилася телевізор в іншій кімнаті.
Жінка почула Кейлі й поспішила на допомогу чоловікові. Вона викликала медиків, і вже через 20 хвилин Фінчеру надавали допомогу. «Кейлі врятувала мені життя, у цьому немає ніяких сумнівів», — заявив хазяїн собаки.
Фахівці вважають, що собаки справді мають здатність відчути недуги. Наприклад, відомі випадки, коли ці тварини «винюхували» рак.
Власники нагород Спілки захисту тварин США стануть відомі в неділю, 13 березня. З дев’яти псів призів будуть визнані гідними три.
