Під Берестечком вшанували козаків та відзначили річницю битви

Під Берестечком вшанували козаків та відзначили річницю битви

Цими вихідними відбувалось відзначення 364 річниці битви під Берестечком.

Автор: Мар’яна Метельська / Джерело: Відомості

В неділю зранку відбулась Божественна Літургія у Свято-Георгіївському Соборі. Богослужіння  очолив Святіший Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет у співслужінні єпископів Київського Патріархату та священників з Рівненської, Волинської, Львівської та інших областей України. Святі отці закликали молитися за полеглих героїв у боротьбі за незалежність України та вірити у Бога. Опісля провели панахиду за упокій душ загиблих козаків у бою під Берестечком, яка відбулась у червні 1651 року.

Відразу після панахиди пройшла Урочиста хода  і покладання квітів  до пам’ятника Героям Берестецької битви. Поклонитися героям прибули українські політики.

«Скільки людей полягло за цей прапор, як і тоді, так і зараз скільки гине», – зітхали люди у натовпі, коли козаки розгорнули прапор України.

По обіді відбувалась літературно-мистецька композиція «На поклін до Козацьких Могил». На сцені виступили колективи аматорської творчості з Волинської, Житомирської, Запорізької, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької областей та Києва. Звучали українські  патріотичні музично-пісенні твори.

Окрім цього козаки продемонстрували відвідувачам різноманітну зброю - шаблі, списи, кинджали, пістолі тощо. Проводили цікаві майстер-класи, стріляли з лука. Можна було скуштувати справжній козацький куліш, приготовлений на відкритому вогні. Діти мали змогу побувати на цікавих атракціонах. На ярмарку-виставці можна було придбати сувенірну продукцію, українські книги, вишиванки, солодощі тощо. Кожен охочий міг долучитися до збору коштів на АТО.

Loading...