Євродепутати хочуть створити оборонний фонд

Євродепутати хочуть створити  оборонний фонд

Фонд буде підтримувати дослідження та виробництво зброї на території країн ЄС.

Джерело: Відомості

Євродепутати працюють над проектом фонду, завданням якого буде підтримувати дослідження та виробництво зброї на території країн ЄС. У розпорядженні Європейського оборонного фонду мало б бути 13 мільярдів євро. 4 мільярди – на співфінансування досліджень протягом 2021–27 років, і 9 мільярдів – на розвиток європейського оборонного виробництва.

Доповідачем Європейського парламенту в цій справі є представник Польщі Здзіслав Краснодембський. На конференції у Варшаві він заявив, що йдеться про підтримку інтеграції оборонної промисловості в Євроспільноті: «Мета цієї програми – по-перше, деяке зменшення залежності країн Європейського Союзу від імпорту технології озброєння. А по-друге – збільшення співпраці між державами. Тому умовою, щоб отримати фінансування, буде співпраця принаймні трьох суб’єктів із щонайменше трьох держав-членів».

Як додав Здзіслав Краснодембський, передбачено винятки в правилах, які дозволять на фінансування співпраці євросоюзних і британських підприємств після відокремлення Великої Британії від ЄС. Розглядаються також можливості сприяння важливим для безпеки Євроспільноти американським інвестиціям.

Очікується, що Європарламент висловить свою позицію на тему проекту створення Європейського оборонного фонду протягом кількох місяців, інформує Польське радіо.

Loading...