З 2014 року у Польщі про статус біженця попросили 5 тис. українців

З 2014 року у Польщі про статус біженця попросили 5 тис. українців

Сьогодні у Польщі перебуває 126 тис. громадян України, котрі мають дійсні дозволи на перебування у Польщі.

Джерело: Відомості

За словами речника Управління зі справ іноземців Якуба Дудзяка, з 2014 року про статус біженця у Польщі попросили 5 тис. громадян України, у тому числі 590 осіб 2016 року і 140 – 2017 року.

«Сьогодні у Польщі перебуває 126 тис. громадян України, котрі мають дійсні дозволи на перебування у Польщі», - повідомив Дудзяк у розмові з Польським інформаційним агентством (PAP). «Це особи, - каже він, - котрі приїхали до нашої країни на основі віз та з огляду на те, що хотіли лишитися тут на довше, легалізували своє перебування, отримуючи дозвіл на перебування». Він додав, що «ці дані не охоплюють тих іноземців з України, котрі мають візи, що дають право на в’їзд до Польщі. Таких віз минулого року було видано 1,2 млн. Лише цього року до кінця травня було видано 600 тис. віз».

2017 року до воєводських управлінь в усій країні надійшло 53 тис. заяв про дозвіл на перебування у Польщі. Дудзяк підкреслює, що насамперед «це заяви про дозвіл на тимчасове перебування, максимум до трьох років. Здебільшого як причину перебування на території Польщі називають працю».

Як повідомляє Міністерство праці, родини і суспільної політики, 2017 року було подано близько 740 тис. заяв про намір працевлаштування робітників з України, з чого видано 72 тис. дозволів на працю за період від січня до травня 2017 року, повідомляє Польське радіо.

Loading...