Російський уряд вирішив створити свій аналог «Вікіпедії» на основі «Большой Советской Энциклопедии»

Російський уряд вирішив створити свій аналог «Вікіпедії» на основі «Большой Советской Энциклопедии»

Уряд РФ вирішив створити «загальнонаціональний науково-освітній інтерактивний енциклопедичний портал».

Джерело: Відомості

Уряд РФ вирішив створити на базі «Большой советськой энциклопедии» (БСЭ) та інших російських наукових довідників «загальнонаціональний науково-освітній інтерактивний енциклопедичний портал», повідомляє slon.ru.

Розпорядження Прем’єр-міністра РФ Дмитра Медведєва про створення робочої групи, яка займеться цим питанням, опубліковано на офіційному порталі російської правової інформації.

У серпні 2015 року про створення російської історичної електронної енциклопедії на базі радянської енциклопедії заявляло Російське військово-історичне товариство (РВІО). Проект, який повинен стати аналогом «Вікіпедії», отримав назву «Ріпедія». Крім статей БСЭ на ресурсі пропонувалося розміщувати матеріали Православної енциклопедії, Історичної енциклопедії та авторські статті.

Глава РВІО, міністр культури РФ Володимир Мединський заявляв, що історична енциклопедія вийде «в найближчі роки» як в електронному, так і в паперовому вигляді. Про початок створення російського електронного довідкового ресурсу в 2014 році говорили Президентська і Російська національна бібліотеки.

Ініціатори проектів вказували, що «Вікіпедія», статті в якій можуть редагувати користувачі, містить безліч невірних відомостей.

У на початку 2015 року заступник керівника «Рособрнадзора» Олександр Бісеров висловився за заборону цього ресурсу в Росії, оскільки «та кількість помилок, яку вона містить, зашкалює».

Loading...