Українці починають економити на продуктах та відмовляються від відпусток

Українці починають економити на продуктах та відмовляються від відпусток

60% українців стали боятись невиплати зарплат та пенсій, майже стільки ж — 59% — бояться вторгнення ворога на територію країни.

Джерело: Відомості

Як свідчить опитування компанії TNS, у березні в 82% українців виріс рівень стурбованості політичною ситуацією в країні, через це змінилась і поведінка громадян. 

60% українців стали боятись невиплати зарплат та пенсій, майже стільки ж — 59% — бояться вторгнення ворога на територію країни.

Також серед найбільших страхів, які хвилюють понад 50% населення: безробіття, розпад України, зростання цін, політична нестабільність всередині країни, вуличні заворушення та зростання рівня злочинності, передає ТСН.

Через збільшення тривожності у 82% та погіршення матеріального становища у 32% населення, більше половини українців стали економити. Громадяни найбільше економлять на товарах повсякденного попиту (72%), дорогих товарах (69%), менше купляють продуктів харчування (38%) та відмовляються від запланованих поїздок і відпусток за кордоном (37 та 21% відповідно).

За рівнем очікування розвитку ситуації в житті респонденти поділились на три майже рівні групи: 33% не чекають змін у ситуації, 30% вважають, що все більш-менш налагодиться, а 37% не сподіваються на покращення.

Серед речей та можливостей, яких найбільше не вистачає у житті, на першому місці в українців – неможливість проводити відпустку так, як хочеться (60%). Водночас 52% відчувають потребу у додатковому підробітку, 51% мріють про гідну роботу.

Також респонденти відчувають гостру потребу у якісному юридичному захисті (44%), повноцінному відпочинку (41%) та гарних житлових умовах (37%). При цьому переважна більшість населення нестатку у продуктах харчування, одязі та речах першої необхідності не відчувають.

Опитування стосовно ситуації в Україні проводилось серед українців віком 18-55 років в містах з населенням 50 тис. і більше. Дослідження було проведено серед користувачів Інтернету, в березні 2014 року.  

Loading...