В Україні смертність на дорогах прирівнюється до військових втрат
Рівень смертності українців на дорогах прирівнюють до рівня в найвідсталіших країнах третього світу, а кількість загиблих – як на війні.
Рівень смертності українців на дорогах прирівнюють до рівня в найвідсталіших країнах третього світу, а кількість загиблих – як на війні, йдеться в статті журналу «Кореспондент».
Більшість смертельних аварій відбувається на пішохідних переходах. Таким чином загинув 26-річний Олег Крушельницький із Хмельницького.
«Гальмівного сліду на було. Удар був такої сили, що не залишив жодного живого місця, переламав всі кістки», — розповів брат жертви водія Toyota RAV 4, який збив людину посеред пішохідного переходу.
Щорічно в таких аваріях гине близько 2,5 тисячі людей – це більше, ніж у 50% випадків ДТП. У цивілізованих країнах ця кількість набагато менша. Наприклад, у Франції смертельних аварій лише 12% від загальної кількості, в Німеччині – 13%, навіть в сусідній Польщі – 31%.
Експерти кажуть, що причина такої кількості аварій – водії, які не вміють їздити, та збільшення кількості авто на дорогах. «Часом замість 40 годин практики просто ставлять помітку, що водій її пройшов», — розповіла директор автошколи Світлана Кородієвська.
У Європі з такою кількістю аварій борються штрафами та спостереженнями. Наприклад, в Угорщині штраф за порушення ПДД (як для водія, так і для пішохода) – 370 євро, в Іспанії – 200 євро. А в Україні лише 340 гривень.
Для слідкування за порушниками використовують камери відеоспостереження.