В Одесі використали київську схему виведення з держвласності будинків

Обласна прокуратура не змогла довести в суді незаконність продажу об’єктів комунальної власності у центрі Одеси у 2010 році.

Джерело: Відомості

Обласна прокуратура не змогла довести в суді незаконність продажу об’єктів комунальної власності у центрі Одеси у 2010 році. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 28 лютого.

Дане судове засідання стосувалося приміщень загальною площею понад 660 кв м на вул. Жуковського, 22 і пров. Віце-Адмірала Жукова, 2. Однак, загалом йдеться про значно більшу кількість об’єктів.

Вони були продані окремим фірмам у 2010 році за такою схемою: міськрада затвердила перелік об’єктів, які підлягають приватизації, однак потім, замість того, щоб провести аукціон або ж просто продати їх, вона обміняла їх на великі адмінбудівлі, які належали приватним фірмам. При цьому нові власники оплачували лише різницю між вартістю подарованої будівлі і ціною комунальних об’єктів.

Таким чином ТОВ «Аверс Строй» отримало ряд приміщень на вулицях Жуковського, 22, Дерибасівська, 16, просп. Олександрівський, 6, пров. Віце-Адмірала Жукова, 2 (загальною площею 1234,1 кв м). Натомість фірма подарувала міськраді будівлю площею 1659,2 кв м по вул. Софіївська, 19 (за цієї адресою зараз знаходиться Одеський апеляційний адміністративний суд).

Вже влітку 2010 року фірма продала приміщення по пров. Віце-Адмірала Жукова, 2 ТОВ «Українська інвестиційно-консалтингова група», одним з власників якого є Сергій Продаєвич, брат екс-судді Господарського суду Одеської області Валентина Продаєвича, та людина, чиє ПІБ повністю відповідає імені президента ФК «Одеса» Андрію Продаєвичу. Крім того, «Аверс Строй» продав трьом фізособам приміщення на Жуковського, 22.

Прокурор не зміг довести в суді незаконність двох останніх угод. Суд вказав, що міськрада діяла в межах своїх повноважень, «з метою найбільшого поповнення місцевого бюджету».

Між тим, за такою ж схемою ТОВ «АРТ» отримала 23 об’єкти комунальної власності, у тому числі центральний РАГС, подарувавши місту адмінбудівлю площею 6756,7 кв.м по вул. Верстатобудівній, 12. Усі ці приміщення фірма одразу ж продала, у тому числі ТОВ «Аверс Строй» (приміщення площею 246,3 м2 по вул. Ланжеронівській, 8).

Від цієї угоди міськрада отримала всього 1,47 млн грн. За даними прокуратури, вартість подарованого будинку була завищена у 37 разів – до 37,1 млн грн. Розгляд цієї справи в судах триває.

Нагадаємо, що за схемою «обміну на державну власність» держава втратила президентську резиденцію «Межигір’я». Того разу держава отримала два зруйнованих будинки на Парковій дорозі у Києві.

Loading...