До Землі мчить найяскравіша комета століття

До Землі мчить найяскравіша комета століття
19 листопада 2013, 11:43
Джерело
Відомості-UA.com

Вже наприкінці листопада комету можна буде побачити неозброєним оком.

Комета, яка може стати найяскравішим явищем у нашому столітті, наближається до внутрішньої частини Сонячної системи. Вона пройде дуже близько до Сонця протягом трохи менше двох тижнів, створивши дивовижне видовище, так як лід з її тіла утворює небувало яскравий хвіст. Так трапиться, якщо висока температура не підірве комету.

Комета ISON (C/2012 S1) була відкрита у вересні минулого року двома російськими астрономами-аматорами. Ще перебуваючи за орбітою Юпітера, комета вразила астрономів своєю яскравістю. 28 листопада вона пройде лише за мільйон кілометрів від поверхні Сонця, тобто виявиться в 150 разів ближче до нього, ніж ми, пише Сегодня.

Інтенсивне гравітаційне тяжіння нашого світила змусить комету ISON розігнатися до 380 кілометрів на секунду. Сонячні промені нагріють кулю з льоду, металу і каменю до 2760 градусів за Цельсієм, що зробить її яскравішою від більшості комет. Деякі вчені навіть стверджують, що ISON на небі зможе затьмарити Місяць і навіть стати видимою в денний час.

Правда, інші вчені також попереджають, що екстремальний тиск може просто підірвати комету, так як розігріву зазнає не тільки лід, але і каміння з металом. Однак останні розрахунки показали, що ISON, швидше за все, виживе в таких умовах.

За останні дні астрономи-любителі почали розміщувати перші знімки комети в Інтернеті: що примітно, більшість зображень було отримано лише за допомогою бінокля або невеликих телескопів.

Очікується, що комета буде видна неозброєним оком в ранкові години протягом усього грудня і потім, у січні, у нічний час. Зараз спостерігають, як вона проходить через сузір'я Діви на сході ранкового неба.

Шановні читачі! Можливість коментувати публікації на нашому ресурсі тимчасово недоступна. Дякуємо за розуміння.

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...