За кілька місяців Вікіпедія стане доступною через смс

За кілька місяців Вікіпедія стане доступною через смс

Матеріали мережевої енциклопедії Вікіпедія зроблять доступними для користувачів через смс. Програма буде розроблена протягом кількох місяців.

Джерело: Відомості

Матеріали мережевої енциклопедії Вікіпедія зроблять доступними для користувачів через смс. Програма буде розроблена протягом кількох місяців, наголошується на сайті організації The Knight Foundation, яка виступила спонсором проекту.

Повідомляється, що Вікіпедія займається розробкою програми, яка дасть користувачам мобільних телефонів можливість здійснювати запити через сервіси SMS або USSD і отримувати у відповідь текст необхідної статті. На створення сервісу некомерційна організація The Knight Foundation, яка займається підтримкою медіа та журналістики, запропонувала грант в 600 тисяч доларів.

Проект пропонується в першу чергу для країн, що розвиваються, де доступ до мережі все ще не є повсюдним. Як відзначає The Knight Foundation, серед 25 держав-лідерів по мобільному доступу до Вікіпедії знаходяться 22 країни, що розвиваються. Перші вісім рядків зайняті африканськими державами.

Варто відзначити, що в кінці 2011 року організація The Wikimedia Foundation дала старт проекту Wikipedia Zero, який дає можливість користувачам мобільних телефонів отримати безкоштовний доступ до текстової версії матеріалів на Вікіпедії. Безкоштовний доступ до статей веб-енциклопедії досягається за рахунок угод із операторами стільникових мереж.

Loading...