Українські спелеологи встановили світовий рекорд із заглиблення

Українські спелеологи встановили світовий рекорд із заглиблення

Українські спелеологи затвердили своє лідерство в дослідженні найглибшої печери світу і встановили новий світовий рекорд глибини.

Джерело: Відомості

Українські спелеологи затвердили своє лідерство в дослідженні найглибшої печери світу і встановили новий світовий рекорд глибини. «Успішно завершена експедиція Української спелеологічної асоціації (УСА), яка здійснювала дослідження найглибшої печери світу в горах Західного Кавказу, на масиві Арабіка в Абхазії. «Підземний полюс» планети став ще глибшим, підсумкова нова позначка відомої частини печери склала 2196 метрів», — повідомляється в прес-релізі Української спелеологічної асоціації.

Експедиція УСА з дослідження найглибших печер світу проводиться в рамках багаторічного проекту під назвою «Поклик Безодні», метою якого є дослідження найглибших печер світу, серед них і Крубера-Воронья, перша на планеті печера, глибиною понад 2000 метрів.

В експедиції взяли участь 60 спелеологів з України, Росії, Литви, Ізраїлю, Польщі, Лівану, Іспанії, Ірландії, Великобританії. У цьому році експедиція УСА в печеру Крубера-Воронья отримала статус проекту Європейської спелеологічної федерації.

Loading...