В «Охматдиті» дітей годуватимуть маслом за ціною спреду

Тендерна ціна за кілограм масла склала 27,97 грн. Це значно нижче, ніж ринкові ціни на вершкове масло вказаної жирності, як роздрібні, так і гуртові.

Джерело: Відомості

Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» МОЗ України 5 лютого за результатами тендеру уклала угоду з ПП «Торгпродсервіс» на постачання 9 299 кг масла на 260 тис грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель», передає портал «Наші гроші».

Замовлено вершкове масло не менше 72% жирності, у техзавданні зазначено, що в продукті не повинно бути використано жири та білки немолочного походження, а також будь-які стабілізатори і консерванти. Спосіб упаковки не вказаний.

Тендерна ціна за кілограм масла склала 27,97 грн. Це значно нижче, ніж ринкові ціни на вершкове масло вказаної жирності, як роздрібні, так і гуртові.

Згідно з даними моніторингу Мінекономрозвитку, середня роздрібна ціна на таке масло зафіксована на рівні 64,82 грн./кг. В супермаркетах ціни починаються від 64 грн./кг

При цьому в блоках по 20 кг таке масло продають від 45 грн./кг до 53 грн./кг.

Натомість ціна, за якою закуповує масло «Охматдит», наближена до цін на спреди аналогічної жирності. Так, наприклад, відділ освіти Краснолиманської міськради Донецької області наприкінці січня завершив тендер на закупівлю солодковершкового спреду (масова частка жиру 71,5%, ДСТУ 4445:2005). Партія в 300 кг спреду була замовлена за 9 450 грн., тобто по 31,50 грн./кг.

Спреди – це комбіновані молочно-рослинні жирові суміші з вмістом молочного жиру не менше 25%, але загального жиру від 50 до 85%. Ці продукти не є маслом і проходять по ДСТУ 4445:2005, який називається «Спреди та суміші жирові».

Нагадаємо, за схожими до «Охматдиту» цінами масло закуповують деякі медичні та пенітенціарні заклади.

Loading...