Випускний полегшить гаманець родини на п’ять тисяч гривень

Випускний полегшить гаманець родини на п’ять тисяч гривень

За кілька днів для одинадцятикласників продзвенить останній дзвінок. А після державної підсумкової атестації у школах будуть випускні.

Автор: Наталка Слюсар / Джерело: Відомості

За кілька днів для одинадцятикласників продзвенить останній дзвінок. А після державної підсумкової атестації у школах будуть випускні. Як повідомив начальник обласного управління освіти Олександр Хомич, цьогоріч попрощається зі школою майже вісім тисяч юних волинян. Поки випускникам — радість, батькам — додаткові витрати. «Відомості» вирішили підрахувати, скільки приблизно треба мати в гаманці, щоб зібрати дитину на випуск. Сума складається з двох частин — витрат на зовнішній вигляд і проведення урочистості.

Розпочнемо з підрахунків видатків на саме свято. Батьки нинішніх випускників пам’ятають часи, коли вони у приміщенні рідної школи танцювали до ранку, а потім усі разом зустрічали сонце. Це не вимагало великих фінансових затрат. Нині ж у стінах навчального закладу ніхто випускні не святкує. Кажуть, що не дозволяють. Чому? Це запитання ми адресували начальнику відділу освіти.

— Передусім змінилося саме бачення молоді та їхніх батьків проведення свята, — розповів Олександр Хомич. — Випускні у навчальних закладах можна проводити і зараз. Але лише у форматі урочистості та дискотеки. Так, до речі, роблять у багатьох сільських школах. Недопустимим у школі є розпивання міцних напоїв. Тому багато хто неофіційну частину переносить в інші заклади.

У Луцьку проведення в іншому закладі неофіційної частини влітає у копієчку. По-перше, кафе чи ресторан замовляють за рік до урочистості. Якщо хтось цього не зробив, то за місяць знайти щось путнє — годі. Мінімальне замовлення з однієї людини — від 350 гривень. Якщо на святкування випускник піде з двома батьками, то лише ресторан обійдеться в тисячу. До цього додайте ще гроші на подарунки школі та вчителям, інші приємні атрибути свята: голубів, стрічки, феєрверки, віньєтку, відео- та фотозйомку тощо. Перелік можна продовжувати до безкінечності — на що вистачить фантазії та грошей. Усе це полегшить батьківські гаманці ще мінімум на тисячу гривень. Мама луцького одинадцятикласника Оксана розповіла, що в їхньому класі цю суму збирали впродовж року. Адже відразу викласти з бюджету сім’ї такі гроші для багатьох просто нереально.

Ще одна суттєва стаття витрат на випускний — це одяг.

Ми пішли на ринок. Адже багато хто одягається саме там. Неодмінний атрибут — випускна сукня. Ними зараз мало не всі контейнери забиті. Товар навезли з Туреччини, Італії, Польщі. Ціни різні — від 300 гривень до півтори тисячі. Все залежить від якості матерії. Хіт сезону — синій, бірюзовий, персиковий, бузковий, рожевий, фіолетовий кольори. В середньому за пристойну вечірню сукню потрібно віддати близько 700 гривень. Продавці переконують, що не варто боятися купувати плаття на випускний вечір на базарі: до свята вони підготувались і намагалися привезти унікальні у лічених екземплярах. Так що ризик стати «інкубатором» (побачити ідентичний одяг на ще комусь) — мінімальний. До речі, відзначили, що нинішні випускниці стали раціональнішими та віддають перевагу не пишним бальним сукням, які, крім випускного, нікуди потім не вдягнеш, а коротеньким коктейльним платтячкам або строгим приталеним силуетам.

— Тренд серед випускниць Луцька цього року — мати на випускний не одну, а дві сукні, — розповіла мама одинадцятикласниці. — Одна — довга, нарядна — на урочисту частину, друга — в ресторан. Сьогодні навіть два плаття можна купити менше як за тисячу гривень. Звісно, якщо про все подбати заздалегідь. Через Інтернет для доньки замовила одну шикарну сукню за 500 гривень, другу — коктейльну — за триста.

Щодо хлопців, то тут усе простіше і прозаїчніше. Є два варіанти: костюм або штани і сорочка. Мінімальна вартість костюма — 700 гривень. Можна купити і за півтори тисячі, і за дві. Якщо купувати окремо, то штани обійдуться у 300 гривень, а сорочка — у 150. Пояс — понад 100 гривень, стільки ж «потягне» і краватка.

Переходимо до взуття. Дівчаче (на каблуці-шпильці чи танкетці, з блискітками, камінчиками тощо): шкірзамінник — від 250 гривень, якісніше — дешевше 350 не купиш. Туфельки з натуральної шкіри вартуватимуть понад півтисячі. Для хлопців пристойне взуття можна купити від 400 гривень.

Для доповнення випускного гардеробу справжній юній леді необхідна маленька сумочка — від 150 гривень. Біжутерія — від 100 і вище.

Для остаточних результатів побували й у перукарні. До наведених вище приблизних сум додайте ще 40 гривень на стрижку для хлопців і від 50 до 100 — на зачіску для випускниць. Якщо порахувати ще різні аксесуари (накладні локони, шпильки, квіти і т. д.), то зачіска для дівчини «влетить» у гривень 300. Плюс манікюр і педикюр. Підіб’ємо підсумки. Зовнішній вигляд випускника стане мамам і татам до двох тисяч гривень, випускниці — до двох із половиною.

А ще обновки на випускний треба придбати і батькам. Тому, як не крути, а сімейному бюджету, якщо порахувати всі витрати, випускний обійдеться щонайменше у п’ять тисяч гривень.

Тому не дивно, що останніми роками все більше чути серед батьків луцьких випускників фразу: ми йдемо лише на урочисту частину. В ресторан — ні.

Loading...