Богатирьова на посту глави РНБО літала у «туристичні відрядження»?
Богатирьова літала до Китаю, проте незрозуміло, про що вона домовлялася. У грудні 2011 року тоді ще глава РНБО (а зараз, як відомо, міністр охорони здоров’я та віце-прем’єр) Раїса Богатирьова відвідала Китай.
Богатирьова літала до Китаю, проте незрозуміло, про що вона домовлялася. У грудні 2011 року тоді ще глава РНБО (а зараз, як відомо, міністр охорони здоров’я та віце-прем’єр) Раїса Богатирьова відвідала Китай. У ході цієї поїздки не ухвалювалися важливі рішення, це скоріше нагадувало туристичну подорож. Про це пише «Українська правда», в розпорядження якої потрапила доповідна за підсумками візиту.
Як повідомляє видання, візит глави РНБО Богатирьової тривав увесь робочий тиждень, із 4 по 9 грудня. Згідно зі звітом, особливого сенсу в цьому відрядженні не було, позаяк у Китаї немає аналога такої посади. «Офіційний візит секретаря РНБОУ Богатирьової Р. В. мав невисоку інтенсивність зустрічей і змістовність переговорів… Більшість офіційних зустрічей мала протокольний характер, а особливу увагу під час візиту було відведено культурній програмі», — йдеться в доповідній записці.
Як випливає з повідомлення на сайті Ради національної безпеки, за п’ять днів чиновниця мала три двосторонні зустрічі. Низьку інтенсивність візиту визнала й сама Богатирьова в інтерв’ю за підсумками подорожі: «Зустрічей у нас у Китаї, можливо, було й не багато, та вони були основоположними...».
«Українська правда» надіслала РНБО запит кошторису поїздки Богатирьової. Як виявилося, та літала до Китаю не сама: її супроводжувало ще чотири особи. З-поміж них і екс-журналістка Людмила Харів, яка свого часу писала про світське життя. Харів, що є подругою Раїси Василівни, обіймала посаду штатного радника секретаря РНБО. Також у Пекін літали Юрій Демедюк, який відповідав за графік Богатирьової, керівник одного з управлінь Максим Костенко та співробітник протоколу Олексій Шульга.
Видання зазначає, що не зрозуміло, навіщо всі ці люди літали до Пекіна, адже там є посольство України й усю допомогу глава РНБО могла отримати на місці. Їхній переліт до Китаю коштував 67 тисяч гривень, при цьому найбільше заплатили за літак самої Богатирьової — 41 тисячу, тобто понад п’ять тисяч доларів. Опріч того, всім виплатили добові з бюджету. Решту часу вони жили за рахунок китайської сторони. Вся подорож обійшлася бюджету України в 92 тисячі гривень, підсумовує «Українська правда».