Терористи утворили ряд ударних груп по всій лінії протистояння

Про це на своїй сторінці у «Фейсбуці» повідомив координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук.

Джерело: Відомості

Безпосередньо «на передовій» тривають заходи, спрямовані на підвищення рівня боєздатності формувань російсько-терористичних військ, включаючи доукомплектування їх бойовою технікою та озброєнням, особовим складом.

Також здійснюється проведення комплексу бойової підготовки і накопичення матеріально-технічних ресурсів. Протягом останнього тижня відзначається переміщення від 30 до 80 одиниць бойової техніки та автотранспорту на добу — як з дільниці на дільницю, так і з території Росії на окуповану територію Донбасу.

У результаті проведення перегрупування і маневру силами і засобами противник зумів створити на низці ділянок і напрямків потужні ударні тактичні групи:

- Північна ударна тактична група — на Донецькому напрямку (основні сили зосереджені на Авдіївській ділянці).

У складі — 24 танки, 35 ББМ, дві транспортні групи по 25-30 армійських вантажівок та іншого транспорту, посилена кількома дрібними тактичними групами (ще близько 11 танків, 7-8 ББМ). Всього – 1500 осіб. Оперативно підпорядкований «Горлівському гарнізону». Окрема тактична група чисельністю до зведеного батальйону оперує на ділянці Красногорівка - Піски (12 танків і 20 ББМ).

Сам «Горлівський гарнізон» (чисельність доведена до 3500 осіб, 35 танків і порядку 26-28 ББМ) посилено поповнюється бронетехнікою, як в результаті ремонту раніше пошкодженої, так і за рахунок перекидання з інших ділянок, в окремих випадках здійснюється перекидання з РФ (протягом останніх днів відновлено і перекинуто близько 8 одиниць броньованої техніки, включаючи 3 танка). Відзначається наявність кількох «специфічних» типів озброєнь — ЗРК військової ППО типу «Стріла-10М» і «ОСА-АКМ» (у тому числі в модернізованому варіанті).

Пункт управління «північною тактичною групою» розгорнуть між Горлівкою та Єнакієвим. Також здійснює управління військами безпосередньо «Горлівського гарнізону».

Північна тактична група підтримується відразу декількома артилерійськими формуваннями (як ствольною, самохідною, так і реактивною артилерією). Всього в їх складі близько 45-50 одиниць ствольної артилерії (зведені в 4 артгрупи) і 24 установки РСЗВ (зведені в 3 артгрупи, в основному - БМ-21 «Град», також відзначено наявність декількох БМ-27 «Ураган», раніше були зафіксовані в Єнакієвому, і 3 установки БМ-30 «Смерч»). Особливістю дій артгруп є те, що основна частина артилерії терористів відведена вглиб бойових порядків, хоча частина (так звані «групи підтримки» до 30% гармат і установок) продовжує залишатися на передових вогневих позиціях. Підрозділ БМ-30 «Смерч» постійно дислокується в районі населеного пункту Макіївка, при необхідності здійснює марш на заздалегідь підготовлені позиції, завдає удару і оперативно покидає позиції, при цьому для кожної установки заздалегідь розробляються самостійні маршрути висування і відходу з позицій.

- Приморська ударна тактична група — на Маріупольському напрямку, в основному зосереджена на північ і північний захід від Новоазовська. Частина сил і засобів даної групи бере участь у боях на лінії Павлопіль - Широкине, ще частина сил і засобів оперує в районі Заїченко - Октябрь.

У складі даної ударної групи всього до 2500 осіб, розбитих на кілька тактичних груп змішаного складу (місцеві бойовики і російські найманці). Налічує 25 танків і 18-20 ББМ, має велику кількість транспортних засобів (до 60 одиниць армійського автотранспорту, більше 20 МТ-ЛБ та інших тягачів, різного роду переобладнаних автомобілів підвищеної прохідності, насамперед у складі мобільних мінометних груп). Перманентно поповнюється бойовою технікою та живою силою, що надходить як через Тельманове з північного напрямку, так і безпосередньо через кордон з території Росії в районі населеного пункту Максимове (раз на добу через Новоазовськ і Безіменне проходить по 10-12 одиниць бронетехніки і автотранспорту).

Дану ударну групу підтримує артгрупа, що має в своєму складі 14 установок РСЗВ і порядку 32-36 одиниць ствольної і самохідної артилерії, велика кількість мінометів. Артгрупа переважно діє окремими вогневими підрозділами, але управляється з єдиного командного пункту.

- Луганська ударна тактична група — на Північно-Луганському напрямку (Щастя, Станиця Луганська). Після імітації відведення важкої техніки (насправді — відвід на незначну відстань і маскування), на ділянці від населеного пункту Первомайськ до населеного пункту Щастя (включаючи район Алчевськ - Перевальськ), триває зосередження ударної тактичної групи противника. Частина цієї групи зосереджена на схід від Луганська. Крім того, відзначається перегрупування формувань противника в районі Бахмутської траси.

По суті, Луганська ударна тактична група являє собою три тактичні групи (одна націлена на Щастя, друга — на ділянку від Трьохізбенки до Новотошківки, третя — безпосередньо на Станицю Луганську), що мають єдиний центр управління. Дії даних груп узгоджені за часом і місцем, також вони мають централізовану систему постачання.

Всього у складі трьох тактичних груп Луганського угруповання — близько 5 000-5 500 осіб, 48 танків, близько 85-90 ББМ, 125-130 одиниць автотранспорту і тягачів. Триває поповнення даного угруповання бронетехнікою (як з ремонту, так і з території Росії). Південніше Луганська обладнаний центр формування і навчання екіпажів.

Луганська ударна тактична група підтримується трьома артилерійськими групами (всього до 50 одиниць ствольної і самохідної артилерії, 36 установок РСЗВ). Можуть діяти і окремими вогневими підрозділами.

Особливістю даної групи є наявність відмінних умов для маневру силами і засобами з флангу на фланг.

Loading...