Вчителям ввели табу на міні-спідниці і старе взуття

Вчителям ввели табу на міні-спідниці і старе взуття

Вчителям і вихователям у Маріуполі доведеться перебрати свій гардероб до 1 вересня. Міське управління освіти видало розпорядження про норми і стандарти ділової етики, де заборонено педагогам з’являтися на роботі в міні-спідницях і відкритому взутті.

Джерело: Відомості

Вчителям і вихователям у Маріуполі доведеться перебрати свій гардероб до 1 вересня. Міське управління освіти видало розпорядження про норми і стандарти ділової етики, де заборонено педагогам з’являтися на роботі в міні-спідницях і відкритому взутті. Працівники освіти погоджуються, що розумне зерно в цьому є, але просять відповідних зарплат для ділового одягу, пише газета «Сегодня».

В документі «Про дотримання норм і стандартів ділової етики працівниками навчально-виховних установ» прописано, що педагоги повинні носити спідниці не вище середини коліна, незалежно від пори року мати змінне взуття. При цьому табу — на домашнє, відкрите, масивне і зношене взуття.

«Дійсно, діловий стиль в одязі прекрасний. Учитель в джинсах і кросівках не викликає поваги в учнів. Однак було б дуже навіть добре, якби заробітні плати були настільки високі, щоб ми, вчителі, могли б дозволити собі цей горезвісний діловий стиль», — говорить Світлана Фролова, вчитель історії однієї зі шкіл Маріуполя. За її підрахунками, щоб відповідати стилю, потрібно витратити на вбрання близько 8 тис. гривень, а зарплати педагогів в рази менші від цієї суми.

В управлінні освіти Маріупольської міськради зазначають, що рекомендації по змінному взуттю — насамперед для працівників дитячих садків. Мовляв, вихователі та нянечки в незручному взутті можуть посковзнутися або вивихнути ногу і травмувати себе і дітей.

«Педагог не повинен одягатися відверто і зухвало. Ми допускаємо і брюки, але це не повинен бути святковий або спортивний одяг. Там не обумовлена фірма одягу. Тому немає різниці — купувати модну потерту спідницю або звичайну рівну. Вчителі все одно в чомусь ходять на роботу», — коментує рекомендації по дрес-коду Олена Узун, заступник начальника міського управління освіти.

Втім, звільняти чи штрафувати за порушення правил педагогів не будуть. В управлінні освіти обіцяють обмежитися усною доганою. 

Loading...