Для безпритульних собак і котів у Луцьку відкрили ветлікарню

Для безпритульних собак і котів у Луцьку відкрили ветлікарню

Хочемо ми цього чи ні, але безпритульні тварини живуть поруч із нами. Більшість людей їх боїться або просто не звертає уваги. Звісно, бувають прикрі випадки, коли бродячі пси кусають перехожих, хоча, як зауважують травматологи, постраждалі частіше звертаються з укусами своїх домашніх улюбленців.

Джерело: Відомості

Хочемо ми цього чи ні, але безпритульні тварини живуть поруч із нами. Більшість людей їх боїться або просто не звертає уваги. Звісно, бувають прикрі випадки, коли бродячі пси кусають перехожих, хоча, як зауважують травматологи, постраждалі частіше звертаються з укусами своїх домашніх улюбленців. А тих, кому небайдужа доля чотирилапих безхатченків, зовсім мало. Громадська організація «Волинське товариство захисту тварин» налічує близько 50 активістів. Фактично ці люди самотужки вирішують усі питання, пов’язані з безпритульними тваринами: не дозволяють Луцькій міськраді відловлювати і вбивати собак, запроваджують програму стерилізації власним коштом, годують і лікують вуличних пухнастиків-зубастиків. А 1 червня стараннями членів товариства у Луцьку відкрили ветлікарню для безпритульних тварин, де на волонтерських засадах працює два лікаря.

Ну, лікарня — це, напевно, гучно сказано. У двокімнатному приміщенні площею близько 30 квадратних метрів, яке надав Волинський обласний кінологічний центр, має бути операційна і, так би мовити, реабілітаційна. В другій кімнатці вже стоїть п’ять вольєрів. На час мого візиту лише один із них пустував. У першій клітці поселили тримасну хвору кицю, у наступній відлежується після операції велика кудлата собака, а у крайньому вольєрі сиділи два цуцики, вони спиралися лапками на решітку і жалібно скімлили. Справа не в тому, що їм тут погано — тричі на день їх годують, оглядають, гладять, граються, але цим довірливим песенятам так хочеться мати господаря!

У дворі на Кафедральній, 16, на якому ветлікарня сусідить із автомайстернею, облаштували великий вольєр для крупних собак. Вони також чекають свого хазяїна. Як розповіла керівник Волинського товариства захисту тварин Богдана Новарчук, облаштовували лікарню за кошти волонтерів. Виявляється, зробити добру справу коштує не надто дорого — близько трьох тисяч гривень. Але місцева влада, за словами дівчини, нічим не допомогла.

Потреба у ветлікарні виникла давно, адже вуличні тварини часто потребують допомоги — то машина покалічить, то якась недобра людина, навіть діти, познущаються, то між собою перегризуться за територію і їжу.

— У нас є два лікарі-ветеринари, які надають допомогу тваринам. Оплачувати треба лише медикаменти, а працюють вони безкоштовно, — розповідає Дана Новарчук. — В основному проводять операції зі стерилізації. Досі операції робили у квартирах волонтерів, там же собаки відлежувались, загоювали рани. Але це важко і для тварин, і для людей. Крім того, у лікарні чотирилапим безхатченкам лікуватимуть переломи, укуси, робитимуть щеплення.

Далі, як пояснила керівниця Товариства захисту тварин, безпритульних собак, якщо вони не є агресивними і загрозливими для людей, після стерилізації та реабілітації відпускатимуть у райони, де їх упіймали. Але це за умови, що в тих районах є волонтери організації, які б стежили, що тваринам ніхто не завдасть шкоди. Якщо ж зробити це буде неможливо, хвостатих волоцюг триматимуть у вольєрах, які розташовані в дворі ветлікарні. З надією, що й для них знайдеться хороший власник. А цуценят і кошенят волонтери продовжують виносити на Старий ринок, аби віддати у добрі руки.

До речі, ветлікарня прийматиме не лише безпритульних тварин. Дана наголосила, що городяни запросто можуть звертатися сюди, аби підлікувати свою домашню тваринку. Грошей за це не братимуть, але волонтери розраховують на підтримку — хтось може дати благодійний внесок на розвиток лікарні, інші — принести корму, мисок, медикаментів тощо. Добру справу легше робити гуртом і не забувати, що ми відповідаємо за тих, кого приручили.

Ольга ЮЗЕПЧУК

Loading...