Де і за які гроші можна цьогоріч знайти роботу за кордоном

Де і за які гроші можна цьогоріч знайти роботу за кордоном

«Відомості» дізнавались, які країни приймають українських заробітчан У Польщі — найширший вибір роботи для наших громадян, кажуть у кадрових агенціях, хоча й пропозицій у минулому році від польських роботодавців було втричі менше.

Джерело: Відомості

«Відомості» дізнавались, які країни приймають українських заробітчан

У Польщі — найширший вибір роботи для наших громадян, кажуть у кадрових агенціях, хоча й пропозицій у минулому році від польських роботодавців було втричі менше. Зарплати, за словами керівників агенцій, знизились суттєво — в перерахунок злотих до долара вони скоротились на 10-20%. Працевлаштуватись у Польщі можна за робочою візою. Її відкривають у польському консульстві за запрошенням роботодавця. Видається вона на 365 днів, із терміном перебування 180 днів. Людмила Буховцева, директор однієї кадрової агенції, багатьох наших людей відправляє на сезонні роботи. Травень-червень — перші місяці збору врожаю, тож саме на ці місяці очікують найбільший наплив заробітчан.

— Зараз ми готуємо людей для збору шампіньйонів, — продовжує Людмила Буховцева. — За кілограм зібраних грибів поляки платять по 1,5 гривні. На такій роботі вдається заробити 5 тисяч гривень, а можна і 1200 (були й такі випадки). Хто думає, що збирати шампіньйони — легкий труд, помиляються. Це ціла наука! Там треба знати, як взяти той гриб, на якій висоті зрізати, як скласти. Тому у наших заробітчан є можливість не тільки повчитися такому «мистецтву», а й започаткувати аналогічний бізнес у себе в країні.

На даний час, за словами директора агентства, повертається додому із Польщі сім’я, яка цілу зиму пропрацювала на тваринницькій фермі. Отож, з’являться нові вакансії: доярки — для жінки, підвозчика кормів — для чоловіка. Окрім цього, буде можливість підробітку влітку на заготівлі сіна. До речі, чоловік із дружиною, які сумлінно працювали «на пана», задоволені заробітками, кажуть, по 5,5 тисячі гривень в місяць отримували, були легально оформлені, мали житло, харчувалися в господаря. Господар, у свою чергу, подякував і агентству за «ладних» трудяг, мовляв, таку сувору зиму пережили корови, і отелилися всі, і телят не втратили, як це бувало колись. Тому знову чекає на хороших людей, повідомила пані з агентства.

— Ми шукаємо для молодих людей роботу і в приватних пекарнях, — продовжує Людмила Буховцева. — Там їх попервах вчать працювати на місильних і хлібопекарських машинах, а потім, за тижнів два, новачки уже повноцінно приступають до роботи. Заробітну плату отримують потижнево, у місяць виходить по 3700 гривень. Можливо, це й небагато, та люди живуть у гарному містечку під Варшавою, мають хороше помешкання з кухнею, ванною, хліб та булки можуть брати в необмеженій кількості. Господарі пекарні запрошують і жінок або дівчат для роботи в їхньому офісі. Та є одна умова — знання польської мови хоча б на розмовному рівні.

Окрім цього, агентство пропонує роботу водіїв, трактористів, слюсарів і поварів у пересувний луна-парк. Заробітна плата у водіїв — 6 тисяч гривень у місяць, але у їхні обов’язки входить обслуговування та монтаж і демонтаж атракціонів. Поварі мають змогу отримати до 4 тисяч гривень, повідомляють в агентстві. Уже в березні починають набирати людей.

Наталя, працівниця іще одного агентства в обласному центрі, каже, що круглорічно пропонуються вакансії опікунок, покоївок та помічниць кухарів у дитячі пансіонати та в пансіонати для психічно хворих людей. Хоча й зарплату платять доволі пристойну — 1600 злотих в місяць (близько 5 тисяч гривень), робота важка, один день в тиждень вихідний і проживання за свій рахунок. На печерицях, за словами Наталі, наші люди отримують по 0,4 злотих за кілограм — 1,20 гривень. В день можна зібрати 150 кг грибів і заробити 20 доларів. Зате проживання для заробітчан — безкоштовне. Для чоловіків у Польщі — доволі багато роботи, особливо тепер, коли йде активна підготовка до Євро-2012. Бетонярів, монтерів, арматурників, токарів, каменярів, асфальтоукладальників, теслярів, електромонтерів і навіть керівників будівельних бригад запрошують польські роботодавці. Платня — 10 злотих за годину, до тисячі доларів в місяць вдається заробити.

— Я б таки на тисячу доларів не хотів їхати на заробітки, — каже Григорій, заробітчанин із Ківерцівського району. — Уже кілька років підряд ми з односельчанами їздимо до Росії. Це — найпривабливіша країна для наших заробітчан — не треба відкривати робочу візу, сів на поїзд і поїхав. Ми і штукатурили, і шпаклювали, заливали бетон, мурували стіни. Хоча й важко, та в місяць можна заробити до 2 тисяч доларів. І платять те, що обіцяють, затримують рідко. І ніяких контрактів не треба заключати із роботодавцем, все «на чесне слово». Але тепер в Росії, як і в нас, будівництво скоротилось, роботи немає. Отож, доводиться задовольнятись невеликими підробітками вдома.

Та реально Григорію, як і його односельчанам, просто щастило із роботою в Росії, бо сьогодні її знайти там вкрай важко: агентства, в яких довелось побувати, в сусідній державі її не пропонують. Кажуть, криза.

Виявляється, криза не тільки в країнах СНД, але і в Німеччині, бідкається іще один співрозмовник Віктор. Він із батьком більше п’яти років німцям «допомагає», «екологічно чисті принципи будівництва» нав’язує, приміром, штукатурку стін не гіпсом, а піском, цементом і вапном.

— Прислухаються, — каже Віктор, — отак і переходимо від одного хазяїна до іншого. За таку роботу беремо по 4 євро за квадратний метр (на Волині штукатурять за 3-4 долари). Проживання і триразове харчування за їхній рахунок. Правда, ми залишаємо по 100 євро, коли їдемо додому — за хороше ставлення. У місяць заробляємо по 1,5 тисячі євро — непогано, як на мене.

— Та роботи, — продовжує Віктор, — і там уже бракує. За 5 років у невеликому містечку біля Ганновера одну лише хату побудували. Здебільшого роблять ремонти уже в тому помешканні, яке є. Та відкрити візу зараз проблематично. Німець дав запрошення — у консульстві відмовили. А платити шалені гроші «рєшалам» не хочеться, тому вичікуємо моменту, може, ситуація зміниться, на Україні будівництво відновиться, тож матимемо можливість і тут заробити.

— Хоча пошук роботи за кордоном — мій дохід, але я чесна з клієнтами і завжди наголошую: не думайте, що там все так добре, — підсумовує Людмила Буховцева. — Працювати треба, ще й нелегко працювати, щоб копійку заробити. Звісно, якщо безвихідь і стоїть дилема: або щось, або нічого, то краще вибрати перше і їхати на заробітки. Якщо ж є змога заробити хоч якісь гроші у себе на батьківщині — не треба їхати в далеке зарубіжжя. Краще, як у себе вдома, не буде ніде.

Loading...