Щороку з України виїжджає 7 тисяч медиків

Щороку з України виїжджає 7 тисяч медиків

Першими кроками медичної реформи у столиці має стати вирішення кадрової проблеми, запровадження системи соцзахисту лікарів і вироблення прозорих механізмів фінансування галузі.

Джерело: Відомості

З України щорічно виїздить до 7 тисяч медичних працівників. Через це та небажання працювати у медичній сфері тільки у столиці бракує 3,5 тисяч лікарів. Про це повідомила голова Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Лариса Канаровська, пише УНН.

«У Києві тільки по Департаменту охорони здоров’я у нас не вистачає 3,5 тис. лікарів і близько 8 тис. медсестер. Це дані за минулий рік», — зазначила вона.

Що стосується подібної статистики у всеукраїнському масштабі, то станом на 2008 рік країні не вистачало 50 тис лікарів і 80 тис медсестер. Втім, Канаровська зазначила, що ця проблема актуальна практично у цілому світі, включаючи і добре розвинені країни.

«У грудні 2013 року ВООЗ провела позачергову сесію, присвячену медичним кадрам. Було заявлено, що у світі не вистачає 7 млн медпрацівників. Розподілення таке: 100 тис — в США, 120 тис – в Канаді, 45 тис – в Англії. Також було сказано про прогноз на перспективу: ця цифра подвоїться до 2020 року. Чому? Бо сьогодні молодь, як і у нас, не хоче йти у медицину. Є сім основних причин цьому. Зокрема треба все життя вчитися. Є фактор розбійних нападів хворих і родичів. Також є ризик інфікування — от у нас упродовж року у Києві 25 медпрацівників заражаються туберкульозом, а кожен шостий хірург, за даними академіка Водяного, є носієм антигенного гепатиту. Це все професійні ризики», — розповіла експерт.

Ще одним першочерговим кроком у реалізації медичної реформи у столиці, на думку Канаровської, має бути забезпечення соціального захисту лікарів.

«У нас зовсім відсутній соціальний захист. У Києві ми займаємо 29 місце по зарплаті. Нам держава 23 роки хронічно крутить фільм «Приходьте до нас завтра». Обіцяють і квартири, і гуртожитки. Ми ж через це залучити молодь не можемо», — зазначила експерт.

Вона також наголосила на проблемі відсутності нормальних умов праці і технічного забезпечення. Через усі ці проблеми, за її словами, чимало хороших медиків виїжджає працювати за кордон.

«Ми отримували до 2013 року інформацію від МЗС, що 7 тис медпрацівників щороку виїжджають за кордон. У нас працюють кілька бюро так званої медичної міграції. Їм здають документи, оплачують їх послуги, вибирають країну, яку пропонують, можуть екстрено навчити мові на базовому рівні. І допомагають у медичній міграції. Вже багато наших лікарів так виїхало зокрема до Ізраїлю та Німеччини», — розповіла голова Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я.

Окрім того, експерт підкреслила, що у ході запровадження медичної реформи необхідно виробити чітку і прозору систему фінансування медичної галузі.

Нагадаємо, у Києві розпочався пілотний проект проведення реформ у галузі медицини.

Мер столиці Віталій Кличко озвучив 10 кроків, які необхідно запровадити для реформування столичної медицини.

Loading...