Українцям заборонили купувати "Но-шпу» і «Новокаїн»

Українцям заборонили купувати "Но-шпу» і «Новокаїн»

Держлікслужба України розпорядилася про тимчасову заборону пяти медичних препаратів.

Джерело: Відомості

Йдеться про «Натрій хлорид", "Дексаметазон фосфату", "Но-шпа», «Новокаїн» і «Цефатоксім».

Ліки заборонили після того, як в Сумах загинув семирічний хлопчик. Трагедія сталася минулого тижня. Хлопчику, якого мама привела в поліклініку з бронхітом, прописали антибіотик і знеболювальне. Після того, як медсестра зробила укол, дитині стало погано, і вже через годину лікарі швидкої допомоги діагностували смерть.

"Це була блискавична форма анафілактичного шоку», - повідомила завідувачка поліклініки №2 міста Суми Ірина Багрій. За словами матері загиблого хлопчика, у нього з дитинства була алергія на групу антибіотиків, до якої відноситься "цефатоксим», але в поліклініці алергопроби не зробили.

Заборона на ліки буде діяти, поки спеціальна комісія не з'ясує, що саме призвело до смерті дитини. «Так відбувається у всіх країнах світу, в тому числі і у нас. Коли комісія з'ясує, чому помер хлопчик - через передозування або низьку якість самого препарату, буде вирішуватися, що робити далі з забороною на ліки», - пояснив Фокусу колишній головний фахівець прес-служби Міністерства охорони здоров'я Віктор Сальков. За його словами, заборона в подібних випадках триває в середньому від чотирьох тижнів до півтора місяців.

Екс-заступник директора Департаменту регуляторної політики у сфері обігу лікарських засобів та продукції МОЗ, голова Спілки працівників фармації України Костянтин Косаченко повідомив, що в таких випадках забороняють використання не певного препарату в цілому, а тільки продаж певної серії конкретного виробника. «Тобто це не означає, що в наступні півтора місяця ви ніде не зможете купити" Но-шпу ". Ви просто не зможете купити "Но-шпу» з датою випуску, наприклад, 3 липня 2016 року, конкретного заводу», - каже Косаченко.

Loading...