Шведський академій написав майже 3 мільйони статтей для "Вікіпедії"

Академік із Швеції Сверкер Йоханссон (Sverker Johansson) став автором майже трьох мільйонів статей електронної енциклопедії «Вікіпедія», що становить 8,5% всього її обсягу, пише The Wall Street Journal.

Джерело: Відомості
53-річний Йоханссон написав більше статей, ніж будь-який інший автор «Вікіпедії». 
Більшість статей за академіка пише створена ним програма Lsjbot. Автор знаходить відповідну базу даних і становить схему матеріалу, після чого бот створює текст у форматі «Вікіпедії». Іноді так з'являється до 10 тисяч статей в день. 
 
Третина статей, створених програмою, написані шведською мовою, решта - на двох варіантах філіппінського (один з них є рідною для дружини Йоханссона). 
 
Особливо багато матеріалів шведського користувача присвячено маловідомим видам тварин, у тому числі метеликів і бджіл. 
 
Завдяки Йоханссон у 2013 році кількість статей шведської «Вікіпедії» перевищила мільйон Lsjbot. 
 
Програма виявилася не ідеальною: коли Lsjbot переключився на російську версію вільного фотоархіву Wikimedia Commons, він не зміг вважати кирилицю і став видавати помилки, зазначає TJournal. 
 
Не всі в співтоваристві редакторів «Вікіпедії» прихильно ставляться до використання ботів для створення статей. Програма Йоханссона збирає тільки саму загальну інформацію про описуваному предметі, чи не вказуючи його особливостей.
Loading...