Новий економічний курс: провали без досягнень

Через півроку після зміни влади в країні можна підвести підсумок - чого добилася країна, позбавившись від Азарова і Арбузова.

Джерело: Кореспондент

Порівняти їх дії і дії їх наступників - Кубіва, Гонтаревої і Яценюка. Єдине досягнення Яценюка - відновлення співпраці з МВФ. Втім, на першому транші справа поки що і затихла. Кабмін Яценюка домовився з МВФ швидко, просто зробивши те, що МВФ безуспішно вимагав від попереднього Кабміну: відпустити гривню у вільне плавання, підвищити тарифи на газ для населення і комунальних підприємств.

В минулі роки багато говорилося про те, що керівництво НБУ повинне відпустити гривню, це привело б до зменшення імпорту і зростання експорту. Зараз зроблено саме ц: гривна подешевшала на 67%. В результаті зовнішній борг України всього за пів року збільшився в 1,5 раз і досяг астрономічної суми в 821,8млрд. гривень. Ціни на основні продукти і товари виросли 20%. На бензин і дизпаливо - на 50-60%.

Нинішня влада не робить нічого, щоб зупинити обвал гривні. При Арбузові все було інакше. Одне з ключових досягнень Арбузова як глави НБУ в 2011-2012 роках -проведення дедоларизації і відновлення довіри до банків, яка була оголошена ключовою з моменту його приходу в Нацбанк у кінці 2010 року. Для цього був жорстко зафіксований курс долара і зупинена інфляція.

При доходності депозитів в 20% рік і стабільній гривні громадяни могли за три роки збільшити свої заощадження майже удвічі, нічим не ризикуючи – адже вклади були захищені гарантіями держави. В результаті за три роки об'єм депозитів виріс на 60,7 до 670 млрд грн, а доля валютних вкладів скоротилася з 48,2 до41,5. На жаль, з приходом нинішньої влади все скотилося на рівень чотирирічної давності всього за декілька місяців.

Як бачимо, те, що відбувається зараз - це рух в абсолютно зворотному напрямі в порівнянні з курсом Арбузова. Можна лише сказати спасибі людям, які в умовах політичного протистояння і засилля олігархів не лише утримували фінансову систему від краху, але і розвивали її.

Loading...