Росія озвучила гарантії непідписання Україною угоди з ЄС
Перший віце-прем’єр РФ ігор Шувалов заявив, що позика оформлена «за жорсткою процедурою» — після отримання $15 млрд. Київ не підпише угоду з Євросоюзом.
Росія завжди зможе зажадати повернення позики в $15 млрд. від уряду України — надання цих коштів оформлено за дуже жорсткими юридичними процедурами. Про це перший віце-прем'єр-міністр РФ Ігор Шувалов сказав в інтерв'ю телеканалу Росія 24, передає «ЛігаБізнесІнформ».
«Цю позику надано так, що у нас завжди будуть можливості вимагати від українського уряду її погашення, і (вона оформлена) за дуже жорсткими юридичними процедурами. Це не просто домовленість між двома Мінфінами, коли хтось щось комусь дав. Це оформлено за дуже жорсткої процедури, і Росія свої права в юридичному плані забезпечила», — сказав Шувалов, відповідаючи на питання про гарантії того, що після отримання $15 млрд. Україна через три місяці не підпише угоду про асоціацію з Євросоюзом.
Говорячи про те, як уряд України поведе себе в майбутньому, Шувалов відзначив, що дії Росії, навпаки, заклали основу для створення позитивних відносин в українському суспільстві та керівництві, щоб просувати спільну повістку. При цьому Шувалов підкреслив, що гроші, які будуть надані Україні, не були зайвими для російської економіки. «Гроші зайвими не бувають», — заявив він.
Шувалов повідомив, що Росія з 2010 року пояснює українцям, як побудований Митний союз і які в ньому правила і норми діють. За його словами, під час переговорів дуже часто російські переговорники чули, що економічне благополуччя України лежить у сфері співпраці з країнами Митного союзу та СНД, але очікування в українському суспільстві інші — люди хочуть зближення з Європою за стандартами життя і політичними стандартами. При цьому Шувалов підкреслив, що українська сторона не могла пояснити, в чому сенс з економічної точки зору зближення з ЄС.
Нагадаємо, 17 грудня в Москві під керівництвом президентів Володимира Путіна і Віктора Януковича відбулося засідання російсько-української міждержавної комісії. У результаті був підписаний пакет з 14 документів. Зокрема, російський Газпром і Нафтогаз України підписали доповнення до газового контракту 2009 року, згідно з яким вартість газу для України знизиться з $410 до $268,5 за тисячу кубометрів. Також російський уряд розмістить частину свого Фонду національного добробуту в розмірі $ 15 млрд. у цінних паперах українського уряду.