Рада ухвалила закон по розмитненню авто на євро номерах

Рада ухвалила закон по розмитненню авто на євро номерах

Закон запроваджує спрощену систему розмитнення автомобілів на євро номерах.

Джерело: Відомості

Верховна Рада України проголосувала закон №8487 у другому читанні та в цілому. Законом пропонується запровадження спрощеної системи розмитнення автомобілів на єврономерах (так званих «євроблях»).

За відповідне рішення проголосували 250 депутатів.

У другому читанні комітет Ради вніс правку, якою збільшив базову ставку для великих автомобілів: на бензиновому двигуні — з 50 євро до 100 євро, на дизельному двигуні — з 75 євро до 150 євро.

Крім цього, протягом перших 60 днів пропонують запровадити «знижку» на розмитнення за новою формулою у розмірі 50%. Тобто, вартість розмитнення авто складатиме лише 50% від розрахованої за новою формулою. Проте у ході обговорення термін вирішили збільшити до 90 днів.

Зазначимо, що відповідно до пропозицій законопроекту для розмитнення авто на єврономерах буде застосовуватись нова формула. Так, за основу братиметься базова ставка у 50 євро для машин на бензиновому двигуні та 75 євро для машин на дизельному двигуні. 

Для розрахунку акцизу, цю суму потрібно буде помножити на кількість років з року наступного після виробництва авта та на коефіцієнт об’єму двигуна (об’єм двигуна в кубічних сантиметрах, що ділиться на 1000).

Рада ухвалила даний закон у першому читанні 13 липня. Тоді його підтримало 265 депутатів.

Нагадаємо, 22 жовтня стало відомо, що Верховний суд України не побачив правопорушення у користуванні автомобілем з іноземною реєстрацією на постійній основі в Україні та скасував штраф у розмірі 8500 гривень.

Loading...