На Львівщині 280 родин перейшли на «чисту» електроенергію

На Львівщині 280 родин перейшли на «чисту» електроенергію

Львівщина – один з найактивніших регіонів України у «зеленій» енергетиці.

Джерело: Відомості

«Львівщина завжди вирізнялася активністю у відновлюваній енергетиці. Вже сьогодні у цій області введено в експлуатацію 48 об'єктів відновлюваної енергетики загальною потужністю понад 120 МВт. Це котельні на біомасі, сонячні та вітрові електростанції та інші об'єкти», - наголосив Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності, виступаючи на XVIII Міжнародному економічному форумі у Львові.

Як пояснив Юрій. Шафаренко, проекти «чистої» енергетики дозволяють Львівщині залучити інвестиції та активізувати бізнес. Все це позитивно впливає на економічний розвиток регіону.

У рамках Форуму в с. Терновиця Яворівського району на Львівщині відбулося відкриття першої черги сонячної електростанції «Яворів» потужністю 36 МВт.

Обсяг інвестицій у сонячну електростанцію (СЕС) склав 34 млн євро, з яких 70 % є коштами Європейського банку реконструкції та розвитку.

Загальна потужність станції складе 72 МВт. Другу чергу планують ввести вже наступного року.

Така СЕС займе перше місце за потужністю та масштабністю у Західній Україні.

Окрім успішних кейсів промислових об'єктів «чистої» енергії, Львівщина - одна із тих областей, де домогосподарства активно встановлюють сонячні електростанції.

Наразі у регіоні понад 280 родин перейшли на «чисту» електроенергію. Стимулом є місцева програма компенсації частини вартості обладнання, робіт або кредиту із встановлення СЕС.

«Такі місцеві програми, де населенню надається підтримка при переході на альтернативні джерела енергії, варто впроваджувати в кожному регіоні. Львівщина – показовий приклад», - підсумував Юрій Шафаренко.

Loading...